Aktivity s využím koní

Aktivity s využitím koní

V rámci poskytování základních sociálních služeb osobní asistence a sociální rehabilitace nabízíme aktivity s využitím koní (dále je „AVK“).

Poslání služby

Posláním aktivit s využitím koní je podporovat lidi se zdravotním znevýhodněním při rozvíjení sociálních schopností a získávání dalších dovedností. V prostředí stájí a výběhů je třeba dodržovat jasná pravidla chování, týmové spolupráce a zásady při získávání pracovních dovedností při práci na farmě. Kontakt se zvířaty – jejich hlazení, čistění srsti, česání hřívy, vodění koní i jízda na koni je využíván v rámci motivačního a sociálně aktivizačního působení zvířat na člověka.

Při poskytování služeb AVK spolupracujeme s Rančem Kolonie a jeho odbornými pracovníky. Ranč Kolonie je malý rodinný ranč na okraji města Rumburku, zabývající se především chovem koní plemene Quarter horse, výcvikem či "nápravou" koní. Koním se majitelé ranče věnují desítky let a stále se v tomto směru vzdělávají. Spolupracují s koňmi s nejlepším vědomím a svědomím a díky tomu získávají pro obě strany pozitivní zpětné vazby. V průběhu roku absolvují různé výstavy a na konci závodní sezóny prezentují své koně na Bohemian Quarter horse show, kde pro odlehčení celoroční práce s lidmi si koně zazávodí ve westernových disciplínách s dobytkem. Koně jsou na Ranči rovnocennými partnery a samotní majitelé a zaměstnanci Agentury KROK, o.p.s. si nesmírně váží jejich ochoty a vstřícnosti při spolupráci s mnohdy velice náročnými klienty.

Aktivity s využitím koní jsou vhodné pro všechny naše cílové skupiny včetně osob s poruchami chování, rizikové a sociálně znevýhodněné skupiny mládeže a dospělých.

Ceník služeb:

Cena za hodinu
Pronájem koně130 Kč/terapeutická hodina
Asistence odborného pracovníka120 Kč/terapeutická hodina
Terapeutická hodina = 45 minut